Darované 2% dane

darované 2 %Na základe daňových priznaní podaných do konca marca 2017 fyzické a právnické osoby darovali 31 248 162,10 eur zo svojich daní občianskym združeniam, neziskovým organizáciám, nadáciám a ostatným subjektom tzv. tretieho alebo neziskového sektora, čo predstavuje nárast o približne 280 000 eur v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím minulého roka.

Táto suma však nie je konečná. Nie sú v nej totiž zarátané darované sumy daňovníkov, ktorí si predĺžili lehotu na podanie daňového priznania do konca júna, resp. do konca septembra.  Presné sumy budú  známe do konca januára 2018. Do tohto termínu je Finančná správa povinná zverejniť kompletné vyhodnotenie.

V januári 2018 sa prijímatelia dane tiež dozvedia základné údaje o darcoch, pokiaľ daňovník zaškrtol v daňovom priznaní súhlas so zaslaním základných údajov. Prijímatelia sa dozvedia obchodné meno alebo názov, právnu formu a sídlo právnickej osoby, resp. meno a priezvisko a adresu trvalého pobytu v prípade fyzickej osoby, ktorá im podarovala 2% (1%) z dane (bližšie k tejto téme tu: https://www.easystart.sk/index.php?id=clanky&post=poukazanie-2-z-dane). Nebude im však oznámená výška darovanej sumy.

<< Späť na predchádzajúcu stranu

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...