Slide 1

Nebojte sa zmeny!
s nami je to vždy k lepšiemu

Slide 1 - copy

Registrovaný
daňový poradca v SKDP

Slide 1 - copy - copy

Ušetríme Vám náklady za
mzdára a personalistu

Slide 1 - copy - copy - copy

Zodpovedné poradenstvo,
na Vašej ceste za úspechom...

Slide 1 - copy - copy - copy

Poistné krytie do výšky
1 milióna EUR

previous arrow
next arrow

Zmena obchodného mena

Zmena obchodného mena predstavuje inými slovami zmenu názvu spoločnosti. Dôvodov na tento úkon môže byť viacero, no samotný proces, resp. realizácia zmeny obchodného mena nie je jednoduchá. Ak ste sa rozhodli pre zmenu obchodného mena aj vy, ste na správnom mieste. Nechajte zmenu obchodného mena na odborníkov z EASY START a my vám za rozumnú cenu zabezpečíme kompletný proces tejto služby vrátane zápisu zmeny do ochodného registra a následného ohlásenia tejto zmeny daňovému úradu. Okrem zmeny obchodného mena v našej ponuke služieb nájdete napríklad aj založenie s.r.o.a.s. alebo v.o.s., ako aj vedenie účtovníctvadaňové poradenstvo alebo mzdy a personalistiku. Využite naše služby a garantujeme vám, že nebudete ľutovať.

V našej praxi sme zaznamenali už desiatky požiadaviek pre zmenu obchodného mena a deje sa tak väčšinou kvôli margetingovým alebo obchodným zámerom.  Obchodné meno je názov, ktorý je nezameniteľný a jedinečný, a slúži ako hlavný identifikátor firmy pri právnych úkonoch.

Ak sú v spoločnosti dvaja spoločníci a viac, je k tejto zmene potrebná zápisnica z valného zhromaždenia. Ak len jeden, stačí rozhodnutie jediného spoločníka. Všetky dokumenty potrebné pre zmenu obchodného mena pripravia skúsení advokáti z partnerskej advokátskej kancelárie, ktorí disponujú zodpovedajúcim vzdelaním a praxou v obchodnom práve. Zmluvne garantujeme zmenu obchodného mena do obchodného registra v lehote 21 pracovných dní.

Cena 135 € za zmenu obchodného mena zahŕňa:

Bezplatné právne poradenstvo spolu s prípravou všetkých potrebných dokumentov potrebných pre zmenu obchodného mena do obchodného registra.

Komplexnú komunikáciu s úradmi.

Vypracovanie a podanie návrhu na zápis, prevzatie potvrdenia o vykonaní zápisu zmeny, vyzdvihnutie výpisu z OR SR.

Súdny poplatok.

Ohlásenie zápisu zmeny obchodného mena na daňovom úrade.

Rozhodli ste sa zmeniť svoje obchodné meno? Táto zmena nie je veľmi častá, no ak k nej dôjde, je potrebné myslieť na všetky súviciace náležitosti. Príčin zmeny obchodného mena môže byť hneď niekoľko. Väčšinou ide o marketingový alebo iný, obchodný zámer. Samotný proces je však pomerne zložitý. Obchodné meno je v podstate názov firmy, ktorý musí byť jedinečný a nesmie byť zameniteľný s iným obchodným menom. Pokiaľ sa spoločnosť rozhodne zmeniť svoje obchodné meno, najlepšie urobí, ak osloví firmu, ktorá za nich vybaví všetko potrebné. Neváhajte a kontaktujte pri zmene obchodného mena nás. Svoj čas viete určite využiť rozumnejšie, ako zisťovaním procesu zmeny obchodného mena a čakaním na rôznych úradoch. Zmenu vášho obchodného mena je totiž potrebné zapísať do obchodného registra a následne nahlásiť daňovému úradu.

Potrebné kroky:

  • Vyplňte a zašlite nám objednávkový formulár alebo zavolajte na +421 908 771 772.
  • Pošleme Vám zoznam údajov, ktoré potrebujeme k príprave dokumentov.
  • Po obdržaní potrebných údajov pripravíme všetky dokumenty, ktoré Vám zašleme na podpis.
  • Zabezpečíme zápis zmien do obchodného registra a ohlásime zmeny na úradoch.
  • Dostanete výpis z OR s aktuálnymu údajmi spolu s faktúrou.

Na základe zákona o advokácii č. 586/2003 Z. z. táto služba nie je priamo poskytovaná našou spoločnosťou, ale prostredníctvom spolupracujúcej advokátskej kancelárie. Táto služba Vám bude poskytnutá a faktúra za služby Vám bude vystavená priamo advokátskou kanceláriou, nie našou spoločnosťou. Ceny uvedené na našej stránke sú stanovené samotným advokátom a sú konečné. Naša spoločnosť rieši len súčinnosť.

Máte záujem o naše služby?
Dohodnite si stretnutie!