E-shopy

a-shopy ilustračné fotoĎalším z nástrojov boja proti čiernej ekonomike je novinka, ktorá sa týka obchodovania na internete.

Existencia internetového obchodu je v dnešnom svete samozrejmosťou. Elektronické obchodovanie predstavuje nákup a predaj výrobkov alebo služieb prostredníctvom elektronických systémov, akým je internet.

Podľa starého znenia zákona mal finančný úrad pri kontrole predaja prostredníctvom internetu dosah len na tých, ktorý mali pridelené poštové priečinky. Zaujímal sa o ich totožnosť, ako aj o počty balíkov alebo súm, ktoré danému subjektu prichádzali. Povinnosť poskytovať informácie o týchto subjektoch finančnému úradu mala len Slovenská pošta.

Podľa nových pravidiel bude takto postupovať každá doručovateľská spoločnosť, nielen Slovenská pošta, ktorej povinnosťou bude, okrem iných, podávať informácie aj o všetkých zásielkach na dobierku. Nakoľko zasielanie tovaru na dobierku je najpoužívanejší spôsob internetového obchodu.

Táto povinnosť sa bude týkať aj prevádzkovateľov internetových bazárov a podobne, ktorí na vyžiadanie správcu dane budú povinní poskytovať potrebné informácie o inzerujúcich subjektoch.

<< Späť na predchádzajúcu stranu

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...