Finančná náhrada nákladov na testovanie zamestnancov

Povinné testovanie zamestnancov na pracovisku bolo spojené aj so vznikom dodatočných nákladov na strane zamestnávateľov. Ministerstvo hospodárstva preto začiatkom februára spustilo online systém, v ktorom si firmy môžu podať žiadosti o preplatenie povinného testovania – na jedného zamestnanca 1x týždenne.

Link žiadosti na portál verejnej správy: https://schranka.slovensko.sk/FormConstructor/Default.aspx?IdService=361180

Preplatenie testov + príspevokVýška príspevku Test + príspevok
December 20215 EUR + 1 EUR
Január 20224 EUR + 1 EUR

Žiadosti sa predkladajú za obdobie 27.11.2021 – 31.1.2022, pričom pre plynulé vybavenie žiadostí sa firmám odporúča podať súhrnnú žiadosť za mesiace december aj január. Od 5.2.2022 sa v súvislosti s vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva skončila povinnosť testovania vo firmách.

K sume preplatenia testov pridá štát ďalšie euro, ako preplatenie nákladov spojených s testovaním každého zamestnanca, aj keď by si testy zamestnávateľ obstaral zadarmo. Aktuálne síce nie je známy dátum, do ktorého je potrebné žiadosť podať, ale odporúča sa vyplniť ju v priebehu mesiaca február. Zamestnávateľ je povinný uchovať evidenciu testovaných zamestnancov resp. inú príslušnú dokumentáciu, preukazujúcu splnenie podmienok.

-BS-

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...