Podanie daňových priznaní a zaplatenie daní

Dňa 18.3.2020 schválil vládny kabinet nariadenie ministra financií, ktorým sa termín na podanie daňových priznaní na daň z príjmov za rok 2019 a taktiež aj zaplatenie dane odkladá do 30.06.2020 pre všetkých daňovníkov. Nariadenie bolo prijaté v rámci zamedzenia negatívnych dopadov šírenie koronavírusu.

Vyššie spomenuté nariadenie hovorí o tom, že všetkým daňovníkom k 1.1.2021 zaniknú daňové nedoplatky a sankcie, ktoré by vyplynuli z nedodržania termínu na podanie daňového priznania a zaplatenia dane do 31.03.2020. Tento daňový nedoplatok im bude odpustený, ak podajú daňové priznanie a zaplatia daň do 30.06.2020. Z daného vyplýva, že daňovníci nemusia finančnej správe oznamovať odklad daňového priznania do 30.06.

Je dôležité zdôrazniť, že vyššie spomenuté opatrenie sa týka všetkých daňovníkov, teda aj nepodnikateľov. V ich prípade bolo najprv avizované, že nebudú pokutovaní ak podajú daňové priznanie a zaplatia daň do 31.05. Práve vydaním opatrenia sa zjednotila nová lehota s platnosťou pre všetkých daňovníkov.

Ak hľadáte aj v týchto ťažkých časoch silného partnera pre vaše podnikanie, na ktorého sa dá spoľahnúť, ste na správnom mieste – EASY START. V našej ponuke služieb nájdete napríklad daňové poradenstvo, mzdové účtovníctvo, vypracovanie transferovej dokumentácie a mnoho ďalších. Neváhajte a kontaktujte nás pre viac informácií.

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...