Podávanie daňových priznaní DPH

Finančná správa dňa 16.3.2020 informovala prostredníctvom svojej webovej stránky daňovníkov ohľadom podávania daňových priznaní k DPH. Zdôrazňuje, že platitelia DPH sú povinní komunikovať s finančnou správou elektronicky. Taktiež, avšak zdôrazňujú, že v prípade, ak by daňovník vnímal, že by lehotu na podanie daňových priznaní DPH nemusel stihnúť alebo by vnímal iné prekážky vzhľadom na súčasnú situáciu, má možnosť požiadať o odpustenie zmeškanej lehoty. Finančná správa bude prihliadať na odôvodnené žiadosti o odpustenie zmeškanej lehoty.

Informácia pre klientov našej spoločnosti

Vzhľadom na vzniknutú situáciu by sme chceli klientov informovať, že pokiaľ je klient schopný doručiť podklady elektronickou formou, je naša spoločnosť schopná tieto doklady spracovať a DPH vypracovať, ako aj podať v riadnom termíne a informovať ho o platbe.

Aj počas pandémie vám vieme poskytnúť všetky naše služby, ako napríklad vedenie účtovníctva, daňové poradenstvo, virtuálne sídlo alebo daňové priznanie. Neváhajte a kontaktujte nás pre viac informácií.

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...