Preukazovanie nároku na rodičovský prídavok na dieťa a daňový bonus

Od 1. septembra 2019 už nemusia poberatelia /oprávnené osoby/ rodičovských prídavkov na dieťa doručovať na úrady práce papierové potvrdenia o návšteve školy. Prídavky na dieťa im budú vyplatené automaticky.

Iba v prípade, že dieťa študuje v zahraničí, bude oprávnená osoba povinná predložiť papierové potvrdenie o návšteve školy na základe výzvy príslušného úradu práce.

Od 1.decembra 2019 daňovník, ktorý podáva daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby  a uplatňuje nárok na daňový bonus, okrem daňovníka, ktorému zamestnávateľ vyplatil daňový bonus v plnej sume, na ktorú mal daňovník za príslušné zdaňovacie obdobie nárok, nebude musieť k daňovému priznaniu predkladať potvrdenie školy.

Povinnosť predkladania potvrdenia o návšteve školy zostane zachovaná pre tých daňovníkov, ktorých deti študujú v zahraničí.

Okrem aktuálných informácií a noviniek vám ponúkame aj komplexné služby pre podnikateľov, medzi ktorými nájdete napríklad daňové poradenstvomzdové účtovníctvo alebo založenie s.r.o. či predaj ready made s.r.o. platca DPH. Neváhajte a obráťte sa na skúsených odborníkov – EASY START.

<< Späť na predchádzajúcu stranu

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...