Virtuálna registračná pokladnica 2

Finančná správa sprístupnila od 1.júla 2022 novú aplikáciu na evidenciu tržieb – VRP 2. Od 17.októbra úplne nahrádza doteraz využívanú aplikáciu VRP- Pokladnica. V súvislosti s novelou zákona o cenách, ktorá priniesla zmeny v zaokrúhľovaní pri platbách v hotovosti, je v novej aplikácií obsiahnutá aj táto funkcionalita.

Aplikáciu je možné si bezplatne stiahnuť cez Google Play, funguje na operačnom systéme Android 5 a vyššie, a tiež cez podporované webové prehliadače. Na vývoji pre iOS zariadenia sa zatiaľ pracuje. VRP 2 prináša navyše funkcií predchádzajúcej verzie, aj tlač na termotlačiarne, skenovanie EAN kódov, biometrické prihlasovanie či ikony najviac používaných tovarov a služieb. Zároveň je vylepšený dizajn samotnej aplikácie. Jej použitie by tak malo byť komfortnejšie aj v rozhraní mobilnej aplikácie.

Používatelia sa môžu do aplikácie prihlasovať ako doteraz, prihlasovacie údaje sa nemenia. Nakoľko pri VRP 2 neexistuje možnosť obnovy prihlasovacích údajov, v prípade ich straty je nutné požiadať o pridelenie nových. Všetky nastavenia, ako aj tovary a služby z pôvodnej aplikácie VRP budú zachované aj v novej aplikácií VRP 2.

Na portáli finančnej správy je vytvorená podstránka s aktuálnymi informáciami, návodmi a príručkou pre používateľov VRP 2.

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/ekasa/vrp2

-jm-

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...