Žiadosť o nové autentifikačné údaje e-Kasa

Po dvoch rokoch od zavedenia e-kasy sa blíži koniec platnosti autentifikačných údajov online registračných pokladníc. Samotná e-Kasa automaticky upozorní majiteľa na uplynutie platnosti údajov 30 dní vopred.

Z tohto dôvodu je potrebné požiadať o nové údaje, ktoré si môžu podnikatelia vymeniť aj skôr, ako 30 dní pred uplynutím platnosti pôvodných údajov. Používateľov virtuálnych registračných pokladníc sa povinnosť výmeny údajov netýka.

Pridelenie nových údajov

Pre získanie nových údajov sa stačí prihlásiť na portál Finančnej správy  v zóne e-kasa a požiadať o nové autentifikačné údaje. Je potrebné tak urobiť z dôvodu ochrany údajov, ktoré sú odosielané do systému. Staré údaje automaticky prestanú platiť po uplynutí lehoty ich platnosti. Nové pridelené údaje si následne podnikatelia nahrajú do pokladnice podľa pokynov výrobcu.

Zároveň od 3.5.2021 mení finančná správa aj vydavateľa certifikátov ORP. Väčšina online registračných pokladníc nepotrebuje žiadnu úpravu, avšak je vhodné potvrdiť si túto informáciu u výrobcu. Napr. pokladnice od spoločnosti Diebold Nixdorf je pre správne fungovanie nevyhnutné aktualizovať.

Ohodnoťte článok: 1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd (Ešte neboli pridané žiadne hodnotenia)
Loading...